Složky opalovacího krému, kterým je třeba se vyhnout

Slunce svítí, a to znamená, že chcete toto léto strávit co nejvíce času venku a užívat si teplého počasí. Dny u bazénu, grilování, jednodenní výlety na pláž, posezení na terase – to vše se stane, když vyjde slunce. Nicméně, trávit čas venku na slunci by nikdy nemělo probíhat bez opalovacího krému.

Obecně řečeno, všichni bychom si měli na obličej a tělo nanášet opalovací krém asi 20 minut před sluněním. Musíme si také být vědomi některých složek opalovacích krémů, kterým se vyhnout. Některé kvalitnější opalovací krémy, které neobsahují škodlivé složky, jsou pro vaši pokožku lepší.

Ochrana před sluncem je zásadní, protože vystavení slunečnímu UV záření zvyšuje riziko rakoviny kůže. Spálení sluncem je také docela nepříjemné a někdy bolestivé. A nezapomeňte, že slunění – zvláště bez opalovacího krému – vede k rychlejšímu stárnutí pokožky.

Použití opalovacího krému je jedním ze způsobů, jak můžete pomoci předcházet rakovině kůže

Co přesně dělá opalovací krém?

Opalovací krém je pleťový krém, pleťová voda nebo sprej, který lze aplikovat na celé tělo, aby vás ochránil před škodlivými slunečními paprsky. Opalovací krém by měl být aplikován na kůži po celý rok , ale slunce je obzvláště silné v létě.

Opalovací krémy jsou obvykle tvořeny směsí chemikálií, které chrání vaši pokožku před sluncem. Anorganické chemikálie v určitých opalovacích krémech fungují tak, že odrážejí sluneční světlo od pokožky a některé organické opalovací krémy mohou absorbovat UV paprsky, takže je vaše pokožka neabsorbuje. Opalovací krém vás nemůže 100% ochránit před UV zářením, a proto kromě opalovacího krému potřebujete i jiné formy sluneční ochrany. Kromě opalovacího krému byste měli používat také klobouky, deštníky a omezit pobyt na slunci místo celodenního vyhřívání.

I když jdete ven jen na krátkou dobu, je důležité, abyste se namazali opalovacím krémem, abyste byli v bezpečí. Někteří lidé mají na obličej a tělo samostatné opalovací krémy, protože je zvláště důležité chránit pokožku na obličeji.

Složky opalovacího krému, kterým je třeba se vyhnout, je nejdůležitější se vyhnout v opalovacích krémech na obličej.

Složky opalovacího krému, kterým je třeba se vyhnout

Pokud vás zajímá, jaké přísady na ochranu proti slunečnímu záření je třeba se vyhnout, zejména pokud máte citlivou pokožku, níže je seznam některých přísad na ochranu proti slunečnímu záření, kterým se vyhnout:

 • kyselina para-aminobenzoová
 • Aminobenzoová kyselina
 • Glycerylaminobenzoát
 • Ethyl-4-bisaminobenzoát
 • Amyl dimethyl PABA,
 • Glyceryl PABA
 • Ethyldihydroxypropyl PABA
 • oktyl dimethyl PABA,
 • oktyl salicylát
 • Homosalát
 • Triethanolamin salicylát

Jak rozpoznat nežádoucí složky v opalovacím krému

Chcete-li identifikovat nežádoucí složky ve vašem opalovacím krému, abyste se jim mohli vyhnout, musíte před zakoupením produktu zkontrolovat štítek. Přečtěte si ingredience, abyste mohli zkontrolovat, zda není příliš mnoho nežádoucích ingrediencí.

Můžete si také promluvit s někým na místní klinice lékařské estetiky. Tyto kliniky často prodávají velmi kvalitní, netoxické, vysoce kvalitní opalovací krémy, které jsou dobré pro vaši pokožku. Zkušený personál s vámi může projít přísady opalovacího krému, takže budete vědět , že kupujete kvalitní opalovací krém.

Webová stránka FDA vám umožní zkontrolovat a zjistit, zda jsou uvedené složky regulovány nebo schváleny. Získáte tak jasnou představu o tom, které z nich byly potvrzeny jako bezpečné pro použití na kůži, abyste měli klid .

Dejte si pozor na opalovací krémy, které jednoduše uvádějí, že jsou vyrobeny z přírodních ingrediencí a na zadní straně neuvádějí mnoho ingrediencí. Všechny opalovací krémy jsou vyrobeny pomocí chemikálií a ne všechny chemikálie jsou špatné. Ve skutečnosti může být mnoho z nich užitečných a mnoho z nich se používá k ochraně vaší pokožky.

Jak vybrat opalovací krém, který je dobrý pro vaši pokožku

Nyní, když víte o složkách opalovacích krémů, kterým je třeba se vyhnout, můžeme se blíže podívat na další vlastnosti, které byste měli hledat při výběru dalšího opalovacího krému. Přece jen chcete tu nejlepší možnou ochranu před sluncem, která je dobrá i pro vaši pokožku, abyste si mohli bez obav užívat teplého letního počasí.

Ingredience, které je třeba hledat

Existují fyzikální a chemické opalovací krémy, ale zajímavým faktem je, že oba jsou tvořeny chemickými sloučeninami, což znamená, že fyzické opalovací krémy se neskládají z přírodních složek. To však neznamená, že by byl jeden z nich škodlivý.

Fyzikální složky opalovacího krému fungují tak, že blokují a rozptylují sluneční paprsky dříve, než proniknou do pokožky. Chemické složky absorbují UV paprsky dříve, než mají šanci poškodit vaši pokožku, a pomáhají zajistit, aby vaše pokožka tyto škodlivé paprsky neabsorbovala.

Mezi dobré aktivní složky v opalovacích krémech, na které je třeba dávat pozor, patří:

 • oxid titaničitý
 • oxid zinečnatý
 • avobenzon
 • oktisalát
 • glycerol

Některé z dalších faktorů na štítku, které byste měli vzít v úvahu, jsou:

 • Voděodolný a voděodolný opalovací krém (pokud budete plavat)
 • Širokospektrální ochrana
 • SPF 30 nebo vyšší (pro delší outdoorové aktivity)

Většina lidí nosí SPF 50 nebo SPF 60 pro optimální ochranu, zejména na obličeji.

Zohledněte svůj typ pleti

Každý by měl používat opalovací krém, ale je důležité si uvědomit, že váš typ pleti může také hrát roli v tom, kolik ho musíte použít, a úrovni SPF, kterou aplikujete.

Například ti, kdo mají zrzavé nebo zrzavé vlasy, mají tendenci se pravidelněji nanášet opalovacím krémem a používat k ochraně vyšší SPF, protože jsou přirozeně citlivější na slunce a náchylnější ke spálení.

Pokud máte suchou pokožku, měli byste si vybrat opalovací krém s hydratačními vlastnostmi a ti, kdo mají mastnou pleť, možná budou chtít zvážit ten, který používá chemické přísady především proto, že bývají sušší.

Kde najít kvalitní opalovací krémy

Pokud chcete najít opalovací krém, který je kvalitní a bezpečný na používání, je dobré obrátit se pro radu do renomovaných zdrojů. Zjistíte, že existuje spousta dermatologů a pracovníků lékařských estetických klinik, kteří jsou více než ochotni vám doporučit.

Kromě toho můžete mluvit s estetiky ve špičkových lázních nebo s těmi, kteří pracují na kožních klinikách, kteří budou mít solidní doporučení, pro které jsou opalovací krémy nejen bezpečné, ale také nejlépe fungují s vaším typem pleti.

Buďte opatrní s internetovými obchody, vždy si přečtěte recenze na značku opalovacích krémů a prozkoumejte použité ingredience.

Příklady dobrého opalovacího krému

Existuje spousta fantastických opalovacích krémů, ale jak je všechny vytřídíte sami? Dobrou zprávou je, že máme rychlý seznam některých z nejlepších značek, takže můžete najít tu, která dokonale funguje pro vaši pleť:

 • Dermalogica opalovací krém
 • Širokospektrální opalovací krém La Mer
 • Opalovací krém SkinMedica
 • Rodan a Fields
 • Vichy
 • Ulta
 • Julep
 • Každodenní lidé
 • Holá republika

Sečteno a podtrženo

Doufáme, že vám tato příručka pomohla lépe porozumět tomu, jak opalovací krém funguje, složkám opalovacích krémů, kterým je třeba se vyhnout, a také tomu, které značky opalovacích krémů jsou kvalitnější.

Krásná a zdravá pokožka je in. Nepodceňujte tedy, jak důležitý je kvalitní opalovací krém.