7 tipů na úlevu od spálení od slunce

Spálenina od slunce může být často velmi nepříjemná, bolestivá nebo bolestivá, což byste měli vědět o domácích tipech a nápadech na úlevu od spálení sluncem. Když budete doma znát strategie úlevy od spálení od slunce, které fungují, pomůže vám to rychleji se spáleniny hojit a také budete pociťovat méně bolesti a nepohodlí způsobené spálením od slunce.

Spáleniny od slunce jsou zarudlé, zanícené, bolavé oblasti kůže, které jsou často teplé na dotek a jsou také citlivé nebo bolestivé na dotek.

Některé z příčin spálení od slunce zahrnují příliš dlouhou dobu na slunci, zapomínání se namazat opalovacím krémem , nepoužívání dostatečně silného SPF, zapomínání klobouku atd.

UV paprsky ze slunce poškozují kožní buňky, zvláště pokud si zapomenete nanést (nebo znovu nanést) opalovací krém a jste na slunci delší dobu .

Může trvat dny, než se spálenina od slunce zahojí, a během této doby byste se měli snažit zůstat mimo slunce. Spálenou pokožku můžete zklidnit ochlazením nebo použitím přípravků, které pokožku zklidňují, zklidňují a chladí.

Níže jsou uvedeny některé domácí tipy na úlevu od spálení od slunce, když trpíte spálením doma:

1. Noste volné, měkké oblečení, abyste zabránili podráždění

Spálení od slunce by vás mohlo začít bolet ještě více, pokud máte na sobě těsné oblečení. Volné společenské oděvy vyrobené z měkkých a uklidňujících látek, jako je bambus nebo měkké bavlněné směsi, jsou ideálním oblečením, když se spálíte.

Poraněnou kůži musíte nechat zahojit a ta se hojí rychleji, když může dýchat a není podrážděná nebo stažená těsným oblečením.

2. Aplikujte hydratační krém pro úlevu od spálení doma

Každodenní aplikace hydratačního krému je skvělá pro úlevu od spálení od slunce. Hydratujte pokožku a pomozte jí léčit, ale nepoužívejte nesprávný druh hydratačního krému. Ujistěte se, že používáte hydratační krém, který je prodáván pro „citlivou pokožku“, protože tak pravděpodobně nebude obsahovat drsné vůně nebo jiné přidané přísady, které by mohly dráždit spáleniny od slunce. Aplikace hydratačního krému by měla působit uklidňujícím dojmem a měla by být formou okamžité domácí úlevy od spálení od slunce.

3. Ochlaďte svou pokožku studenou sprchou nebo studenou vodou do koupele

Jedním z nejlepších tipů na úlevu od spáleniny od slunce je vykoupat se ve studené vodě. Ne mrazivá zima, ale pohoda. Namočte do studené lázně asi 20 minut. Zajistěte, aby byly spálené oblasti pokožky zcela ponořeny v čisté studené vodě. To zklidní zanícenou pokožku a urychlí proces hojení. Snažte se mít alespoň jednu studenou koupel denně. Pokud nemáte vanu, studená sprcha uklidní i spáleniny od slunce.

Pro další domácí úlevu od spálení od slunce zkuste přidat šálek syrového ovsa do studené vody do koupele. Oves je známý tím, že zklidňuje podrážděnou pokožku. Jakékoli pocity pálení nebo svědění při spálení sluncem lze zmírnit chladnou ovesnou koupelí.

Syrový oves je jen další položkou pro domácnost, kterou lze použít pro úlevu od spálení od slunce.

4. Aplikujte Aloe Vera

Aloe vera je jedním z těch osvědčených přírodních prostředků na spálení od slunce, které na spálenou pokožku skutečně dělají zázraky. Aloe vera je skvělou domácí strategií úlevy od spálenin, zvláště pokud máte doma rostlinu aloe vera.

Aloe vera se po staletí používá jako léčivá rostlina. Gel z aloe vera koupíte v drogerii nebo v některých obchodech s potravinami, ale seženete ho i přímo z rostliny.

Jednoduše ulomte kousek rostliny a gel z aloe vera z rostliny vyteče. Poté jej můžete aplikovat na oblasti pokožky, které trpí spálením od slunce, pro okamžitou úlevu od spálení doma.

Aloe vera nejenže chladí a uklidňuje při spálení sluncem, ale je to také látka, o které je známo, že snižuje zánět. Dále tato látka pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu, což urychluje proces hojení pokožky.

5. Pijte hodně vody

Vaše poškozená pokožka potřebuje k uzdravení hodně vody. Pokud jste strávili příliš dlouho na slunci, pravděpodobně jste stejně dehydratovaní a stejně musíte pít hodně vody. Pití velkého množství vody (více než doporučených 8 sklenic denně) však také pomůže vaší pokožce rychleji se hojit.

6. Aplikujte studené obklady na postižené oblasti

Přibližně jednou za hodinu byste měli na spálenou pokožku přikládat studený obklad, který pomůže zmírnit bolest, bolest nebo nepohodlí.

Někteří lidé mají studené obklady z obchodu, které uchovávají v lednici. Studený obklad pro úlevu od spálení od slunce si však můžete vyrobit i doma tak, že jednoduše namočíte ručník do studené vody, vložíte ho asi na 10 minut do mrazáku, aby trochu vychladl, a poté ho přiložíte na bolavou pokožku.

Na spáleniny od slunce byste si nikdy neměli přikládat led, ale studený obklad je skvělým domácím lékem.

7. Vyzkoušejte kokosový olej

Vzhledem k tomu, že kokosový olej má mnoho využití, například pro zdraví vlasů, vytahování oleje, hydrataci a další – je pravděpodobné, že mnozí z vás mají kokosový olej doma.

Pokud máte doma nějaký bio kokosový olej, můžete si ho na zklidnění spáleniny nanést až poté, co spálenina přestane dělat puchýře. To znamená, že kokosový olej by se měl používat hlavně na konci procesu hojení.

Vyzkoušejte nejprve testovací náplast kokosového oleje na malém kousku kůže, abyste se ujistili, že na něj vaše pokožka bude reagovat pozitivně. Nedoporučuje se nanášet kokosový olej na obličej.