Kratom se stal senzací v přírodní léčbě

Přírodní léčba se právem považuje za nejšetrnější a jelikož je prověřená našimi předky, lidé se k obrací stále častěji. Možná, že i vy odstupujete od produktů farmaceutického průmyslu a snažíte se je nahradit bylinami. Jednou z nejoblíbenějších bylin současnosti je kratom. Jeho původ je exotický a jeho účinky nepřestávají fascinovat. Představíme si ho blíže, abyste i vy měli možnost těžit z jeho přínosů.

Co byste měli o kratomu vědět?

Jedná se o vysoký stálezelený strom z čeledi mořenovité. Jeho latinský název je mitragyna speciosa a roste v zemích jihovýchodní Asie. Místními domorodci je používán pravděpodobně už celá staletí, ale Západní svět ho objevil teprve nedávno. Ze stromu se využívají různé části, ale nejčastěji jde o jeho listy. V zemích domoviny lze listy konzumovat nebo žvýkat čerstvé, ale do světa se vyváží tak, že se nejprve usuší a namelou na jemný prášek. Tento prášek lze následně konzumovat po zapití vodou, ale nejčastěji se z něj dělá kratomový čaj, rozmíchává se v nápojích nebo se přidává do pokrmů. Před kratomem někteří odborníci varují, protože představuje i rizika, ale ta vznikají tehdy, když se bere neuváženě. Aby bylo jeho užívání bezpečné, je důležité užívat doporučené množství a nebrat ho souvisle, aby nevzniklo riziko závislosti. Kratom je dostupný v různých kmenech, jejichž účinky jsou lehce odlišné, jde zejména o zelený kratom, bílý kratom a červený kratom.

Zdravotní přínosy kratomu

V kratomu lze nalézt celou řadu účinných látek, ale nejvýznamnější jsou alkaloidy mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které působí na opioidní receptory v těle. Mnoho lidí užívá kratom na bolest, protože dokáže zmírnit jak krátkodobé, tak i dlouhodobé bolestivé stavy. Pokud si dáte kratom v nízké dávce, funguje jako stimulant, který vás nabudí lépe než káva a pomůže vám překonat únavu, zlepšit soustředění i kognitivní funkce. Ve větší dávce má zase sedativní účinky a pomůže lidem, kteří trpí nespavostí. Kratom dokáže uklidnit mysl a umožní vám relaxovat, je proto velmi oblíbený u lidí trpících úzkostí nebo depresemi. Pokud se snažíte zhubnout, kratom vám pomůže, protože zrychluje metabolismus. Ocení ho i cukrovkáři, protože dokáže snižovat hladinu cukru v krvi.

Jestliže vás kratom zaujal a chtěli byste ho vyzkoušet, navštivte internetový obchod Greenherbs.cz, kde se vám nabízí různé kmeny kratomu, které jsou přehledně popsané a koupit si je můžete za výhodné ceny.