Istrie – koutek nekonečné přírodní krásy v kombinaci s bohatým kulturním dědictvím

Jedná se o malebnou chorvatskou oblast, která návštěvníky láká na malebná mořská pobřeží, návštěvu historických měst nebo na kulturní poklady. To vše vnese do života každého návštěvníka jedinečné a neopakovatelné zážitky. Díky tomu bude pro vás dovolena chorvatsko nezapomenutelným zážitkem

Co vás čeká v Istrijském regionu?

Pyšní se velmi krásným pobřežím, které náleží k Severnímu Jadranu. Čekají zde na vás malebné zátoky, kouzelné pláže a křišťálově čisté moře. To vše láká k odpočinku a relaxaci. Istrijské pobřeží je ideální volbou pro nádherné procházky podél pobřeží, které lemují kouzelná městečka. Společně s křišťálově modrou vodou a zelenými kopci vykouzlí nezapomenutelná panoramata. Milovníci přírody uvítají přírodní rezervace. Zavítat můžete třeba do Brijuni.

Dobrodružství plná chutí

Na své si zde přijdou jak gurmáni, tak i milovníci dobrého vína. Místní gastronomie v sobě spojuje přírodní produkty a čerstvé mořské plody s tradicemi. Určitě musíte ochutnat místní speciality nebo vynikající vína, která se zde vyrábějí. Oblibě se těší i zdejší trhy, kde naleznete vše na jednom místě.

Kulturou to zde žije

Patříte-li mezi milovníky různých festivalů a kulturních akcí, pak jste na Istrii na správném místě. Téměř každý den se zde žije kulturou. Čekají zde na vás různé venkovské slavnosti, historické rekonstrukce nebo tradiční tance. To vše oživuje starobylou atmosféru tohoto místa. Můžete se tak s chutí ponořit do autentických tradic a různé festivaly vám otevřou historické dveře. Nahlédnete pod pokličku lidového umění a folkloru.

Různé možnosti ubytování

Na Istrii si můžete vybrat různé možnosti ubytování chorvatsko. Prohlédnete-li si portál ubytovanivchorvatsku.cz, zajisté si vyberete vhodný hotel nebo apartmán, který bude odpovídat vašim požadavkům a potřebám.