Výhody obličejové akupresury

Všichni se staráme o naše tváře, protože je to první věc, kterou lidé vidí, když se na nás dívají, a akupresura obličeje může zlepšit elasticitu pokožky, snížit otoky očí a mnoho dalšího.

Mnoho lidí absolvuje vysoce kvalitní masáž obličeje známou jako akupresura obličeje v kombinaci s lázeňskou masáží obličeje nebo jen tak samostatně.

Co nejvíce chceme, aby náš obličej – a pokožka na obličeji – vypadaly co nejlépe. To je důvod, proč může být frustrující, když ani špičkové produkty péče o pleť neřeší naše problémy s pokožkou.

Zde je tajemství: Někteří jedinci potvrzují, že tajemství svěží, krásné a mladistvé tváře leží přímo na dosah ruky. S obličejovou akupresurou můžete snížit výskyt vrásek, získat jasnější a zářivější pleť zlepšením průtoku krve do obličeje pomocí akupresury a vyhladit pokožku. Akupresura obličeje může také uvolnit obličejové svaly, snížit otoky očí a tmavé kruhy, zlepšit elasticitu pokožky a zlepšit celkový vzhled.

Tolik z nás dostává rutinní masáže těla ke zmírnění napětí a stresu v zádech, krku a ramenou. Většina z nás však své tváři nedopřává stejné výhody. Je nešťastné, že pokud jde o masáže a akupresuru, mnozí z nás zanedbávají své tváře, protože můžeme získat mnoho výhod z masáží tlakových bodů na obličeji.

Akupresura obličeje je také neuvěřitelně uklidňující a uvolňující. Říká se, že dělá zázraky s pokožkou a celkovým zdravím. Zjistěte více o tomto jednoduchém procesu níže, procesu, který můžete provádět i doma.

Co přesně je obličejová akupresura?

Akupresura je podobná akupunktuře bez jehel, která vychází z tradiční čínské medicíny (TCM). Tato terapeutická praxe aplikuje tlak na specifické akupunkturní body, které odpovídají vnitřním meridiánům nebo energetickým kanálům, známým jako Qi . Říká se, že tyto tlakové body znovu vyvažují a vyrovnávají náš energetický tok pro optimální pohodu.

Náš obličej je považován za mikrosystém určitých vnitřních orgánů, což znamená, že určité oblasti nebo akupunkturní body odpovídají různým vnitřním orgánům, které slouží jako body pro léčení. Podle Dr. Shari Autha , praktika akupunktury a TCM v NYC, pomáhá mapování obličeje diagnostikovat a přivést tělo zpět do rovnováhy.

Navíc stimulace akupunkturních bodů obličeje vysílá zprávy do mozku odpovědného za regulaci určitých orgánů v našem těle. Akupresurní masáž obličeje by tedy mohla prospívat příslušným orgánům a mohla by poskytnout mnoho terapeutických výhod.

Například tlakové body na spáncích by mohly zmírnit bolesti hlavy, zmírnit přetížení nebo snížit horečku a zimnici. Tato tradiční léčebná metoda se nyní proměnila v něco hlavního, protože ji stále více lidí používá (někteří dokonce s nástroji, jako je nefritový válec) pro zpomalení stárnutí, úlevu od stresu, zlepšení spánku a další.

Výhody obličejové akupresury

Akupresura byla od nepaměti používána starověkými civilizacemi pro uvolnění napětí, snížení stresu a relaxaci. Vyvíjení tlaku na konkrétní body na obličeji, známé také jako využití technik reflexní terapie obličeje , nesnižuje pouze stres. Jednou z jeho primárních výhod je zvlněný efekt, jehož výsledkem je zdravěji vypadající pleť, kromě jiných wellness výhod. Akupresura obličeje je pro pokožku dobrá, protože by mohla vést k menšímu zánětu a menšímu počtu vyrážek.

Tato masáž obličejových tlakových bodů uvolní namožené obličejové svaly a potenciálně stimuluje lymfatickou drenáž , čímž podporuje vylučování toxinů.

Akupresurní technika pohybu se dotýká obličejových lymfatických bodů, které vyplavují stojaté tekutiny, které často vedou k otokům v obličeji nebo mdlému tónu pleti. Díky jeho detoxikačním účinkům byste mohli obnovit vitalitu pleti, snížit výskyt vrásek a očekávat menší tvorbu akné.

Vzhledem k tomu, že akupresura uvolňuje namožené obličejové svaly, zlepšuje průtok krve a krevní oběh. V důsledku toho si užijete růžový, narůžovělý lesk, díky kterému bude vaše pleť vypadat zdravěji a krásnější. Můžete také očekávat lepší elasticitu pokožky s pravidelnou obličejovou akupresurou.

Kromě toho akupresura obličeje zlepšuje metabolické procesy pokožky, což vede ke snížení bledosti, matnosti a pomalosti pokožky. Akupresura prospívá všem typům pleti, včetně citlivé a stárnoucí pleti, což často vede k rovnoměrnějšímu tónu pleti se zdravějším jasem.

I když stále není mnoho vědeckých studií, které by podpořily tuto starodávnou praxi, mnoho lidí, kteří si akupresuru obličeje pravidelně provádějí, potvrzuje její výhody a rozdíl, který přináší. Mnoho praktikujících a věřících poskytuje neoficiální důkazy, že tento jednoduchý proces funguje a funguje již tisíce let. Kromě podpory zdravěji vypadající pleti může akupresura obličeje pomoci s následujícím:

 • Snižte otoky očí a celkové otoky v obličeji
 • Redukuje tmavé kruhy a potenciálně odstraňuje oční váčky
 • Uvolněte napětí čelisti
 • Tiší bolesti hlavy nebo migrény
 • Podporuje lepší spánek
 • Podporuje relaxaci a snižuje úzkost
 • Zvedne vám náladu
 • Klidnější a soustředěnější mysl
 • Zlepšená elasticita pokožky v průběhu času
 • Zlepšený krevní oběh, výsledkem je mladší, jasnější a růžovější pleť
 • Jasnější dutiny
 • Pozitivní vliv na smyslové orgány
 • Hladší pleť a výhody proti stárnutí
 • Pocit revitalizace a zvýšení energie

Akupresura obličeje jako součást holistického zdraví

Ačkoli obličejová akupresura nabízí vynikající relaxaci a výhody pro pokožku, jejím primárním cílem je stále holistické zdraví. Většina praktikujících se nezaměřuje pouze na dobrou pleť, i když je to vynikající vedlejší účinek akupresury obličeje. Praktici této techniky usilují o celkovou obnovu rovnováhy vlastního zdraví. Když budou vnitřní systémy harmonicky spolupracovat, budete vypadat a cítit se uvolněněji a zářivěji. Ještě důležitější je, že váš imunitní systém by mohl fungovat optimálněji, chránit vaše tělo před cizími vetřelci a odvrátit chronické nemoci.

Například srovnávací studie mezi masáží obličeje a masáží nohou provedená v roce 2007 uvedla, že účastníci zažili více relaxace při masáži obličeje. Krevní tlak účastníků byl navíc po masáži obličeje výrazně snížen, což vyvolalo ospalost. Tato studie ukázala, že masáže obličeje jsou dobrou doplňkovou terapií pro léčbu stresu, úzkosti a poruch spánku. Kromě toho studie provedená v roce 2018 uvedla, že masáže obličeje jsou účinné pro snížení bolestivých míst, jako jsou bolesti obličeje a bolesti hlavy.

Mnoho lidí nyní připisuje obličejové akupresuře, protože je to pohodlné. Můžete dokonce přitlačit na konkrétní akupunkturní body pomocí vlastních prstů v pohodlí vašeho domova pomocí průvodce akupresura obličeje na YouTube. Neexistují žádné nepříznivé důsledky, pokud to děláte z domova, takže není na škodu to zkusit, abyste zjistili, zda vám to funguje. A přinejmenším je velmi uvolňující udělat si masáž obličeje.

Jak udělat obličejovou akupresuru doma

Ano, obličejová akupresura může být provedena v lázních nebo na profesionální klinice lékařské estetiky. Můžete se však také naučit, jak to udělat doma, mezi profesionálními ošetřeními. Můžete jít k profesionálnímu akupunkturistovi nebo reflexologovi na úvodní akupresurní sezení, abyste se naučili techniky. Pokud však ve svém okolí nemáte praktika TCM, můžete si akupresurní masáž obličeje zkusit vyrobit i doma. Akupresurní rutinu můžete provádět kdykoli během dne, abyste se uklidnili a znovu vyvážili svou energii.

Tuto masáž obličeje můžete provádět například poté, co jste co nejdelší dobu zírali do svého pracovního počítače, abyste si ulevili od únavy očí nebo bolesti hlavy z jasné obrazovky.

Případně si můžete udělat doma obličejovou akupresurní masáž, abyste oživili svůj obličej a dodali mu zdravý lesk před rande. Jen se musíte ujistit, že máte umyté a dezinfikované ruce, než se dotknete obličeje, nebo použijte nástroje, jako jsou jade rollery. Podívejte se na tyto snadné kroky:

Krok 1: Po umytí rukou a umytí obličeje naneste několik kapek esenciálního oleje. Můžete použít tea tree olej pro aknózní pleť nebo extrakt z růžového dřeva pro stárnoucí pleť. Tyto esenciální oleje se také zdvojnásobí jako aromaterapie, která vám pomůže relaxovat.

Krok 2: Začněte přitlačovat prostor mezi obočím středním tlakem. Zatlačte na několik sekund a zhluboka se nadechněte a vydechněte. 

Krok 3: Pokračujte v tlaku na tlakové body spánků, obočí, horního rtu, lícních kostí a po stranách čelisti. Zaměřte se na pohyb směrem ven ze středu obličeje.

Krok 4: Dejte si záležet, abyste se zhluboka nadechli nosem a vydechli ústy pokaždé, když stisknete akupunkturu.

Krok 5: Opakujte tento postup, abyste se cítili uvolněně. Můžete dokonce použít nástroj pro pomoc, jako je obličejová akupresurní hůlka nebo nefritový váleček. Stačí jej dezinfikovat a uchovat v lednici, dokud nebude připraven k použití. To vytváří více chladivý a relaxační pocit a zároveň pomáhá snižovat otoky a záněty.

Mnoho lidí si neuvědomuje, kolik dalších výhod má uchovávání obličejového válečku v lednici. Vzhledem k tomu, že chlazení pomáhá snižovat otoky, snížíte také nežádoucí otoky v obličeji.

Masáž obličeje je také skvělý způsob, jak začít den a probudit vaše smysly. Nezapomeňte to udělat předtím, než použijete produkty péče o pleť a make-up. Může být také použit jako nabídnutí, když jste ve stresu v práci. A samozřejmě můžete stejnou techniku ​​použít i pro relaxaci před spaním. Pokud to děláte, abyste se probudili, pak jsou skvělé nástroje ještě lepší, protože chladivý pocit může pomoci probudit vaše smysly.

Tato jednoduchá akupresura obličeje je velmi pohodlná a lze ji provádět kdykoli a kdekoli. Je také fajn si to někdy nechat udělat v lázních od profesionála.