Jak si dopřát relaxační koupel?

Pokud relaxační koupele již nejsou součástí vaší péče o sebe, měly by být. Nejprve však musíte vědět, jak na relaxační koupel. Musíte vědět, co si dát do vany, jak nastavit správnou atmosféru, a my jsme tu, abychom vám dali tipy, co dělá koupel extra relaxační.

Všimněte si, jak se koupání ve vaně stalo naším seznamem 10 nejlepších činností péče o sebe . Jakmile se začnete koupat, abyste se uvolnili, brzy vás to chytne. I když nekoupete, možná se změníte, jakmile si osvojíte relaxační koupel.

Níže uvádíme několik tipů, jak si doma udělat relaxační koupel:

1. Nastavte náladu svíčkami

Drsné a jasné osvětlení stropu vaší koupelny není dobré, pokud se snažíte zvládnout relaxační koupel. Jemná záře z několika svíček je mnohem uvolňující. Chcete-li vytvořit ještě lepší atmosféru, rozptýlejte ve své koupelně některé uklidňující esenciální oleje pomocí difuzéru. To ve vaší koupelně vytváří lázeňskou atmosféru.

2. Spusťte lázeň s teplou vodou

Pokud přemýšlíte, jak si dopřát relaxační koupel, vězte, že je mnohem uvolněnější, když má voda ve vaně správnou teplotu. Pokud je příliš horké, nebude to pohodlné ani relaxační. Pokud je voda příliš studená, vaše svaly se neuvolní tak, jako v teplé vodě. Při napouštění vany průběžně kontrolujte teplotu vody, abyste se ujistili, že je teplá, ale ne horká.

3. Přidejte epsomskou sůl

Přidejte asi 1-2 šálky epsomské soli do vody do koupele. Epsomské soli pomáhají zklidnit bolavé svaly a mohou dokonce pomoci snížit nadýmání. Minerály v solích jsou pro vás dobré a některé epsomské soli jsou dokonce relaxační vůně, jako je levandulová epsomská sůl. Pravděpodobně zjistíte, že vaše pokožka je po koupeli s epsomskou solí jemnější, protože epsomské soli jsou přírodní exfolianty, které mohou změkčit suchou nebo drsnou pokožku.

Kromě epsomské soli můžete přidat i bublinkovou koupel. Někteří lidé pěnu a bublinky ve vaně milují a jiní ne, takže experimentujte s bublinkovou koupelí a uvidíte, zda se vám bude líbit.

4. Zvažte polštář do vany

Vanový polštář od Amazonu můžete získat s přísavkami, které se přilepí ke vaně, nebo si můžete vytvořit svůj vlastní polštář tak, že srolujete ručník a položíte si ho na spodní část hlavy, když jste ve vaně. Když se snažíte relaxovat, může být trochu nepříjemné ležet ve vaně bez polštáře, takže na to pamatujte, když si budete vanu nastavovat.

5. Vytvořte seznam Spa Playlist

I když může být lákavé poslouchat podcast, na kterém jste závislí, při koupeli, má to být relax pro vaše tělo i mysl. Měli byste si proto vytvořit seznam skladeb pro uklidňující lázně, na které budete hrát, když se budete koupat.

Když budete poslouchat uklidňující hudbu, zhluboka se nadechněte, když jste ve vaně. Během koupele je skvělý čas udělat si dechová cvičení snižující stres .

6. Nalijte si sklenku vína nebo šálek čaje

Proč si při koupeli neusíknout sklenku červeného vína nebo heřmánkový čaj? To má být váš prostoj, váš čas na péči o sebe. Mnoho lidí si kupuje vaničku, což je malý dřevěný podnos, který se zavěsí na obě strany vaší vany, pro případ, že si chcete při koupeli vychutnat hořkou čokoládu , červené víno nebo čaj.