Saunování a kůže: Jak může pravidelné saunování zlepšit vzhled a zdraví vaší pokožky

Když vstoupíme do sauny, je to jako vstup do útulného světa, kde stres a starosti zůstávají za dveřmi a my se necháváme pohltit teplem, které proniká až do našich kostí. Jaké tajemství se ale skrývá v těchto parních prostorách pro naši kůži?

Zvýšení průtoku krve

Teplo sauny, ať už kombinované sauny nebo například bio sauny, rozšiřuje krevní cévy a zvyšuje průtok krve. Tím se zlepšuje výživa pokožky a odplavují se toxiny, které jsou nepřáteli čisté a zářivé kůže.

Pot, který se na naší pokožce objevuje, není jen obyčejnou vodou. Pomáhá vyplavovat nečistoty z pórů. S každou kapkou, která stéká po naší kůži z ní odchází i staré kožní buňky, čímž se odkrývá nová, svěží a mladistvá vrstva.

Když se tělo potí, ztrácí nejen nečistoty, ale i vlhkost, a proto je důležité tuto ztrátu vyrovnat dostatečným pitím čisté vody.Při pravidelném saunování a dodržování hydratace si tedy můžeme udržet kůži nejen čistou, ale i hydratovanou a pružnou.

Podpoření produkce kolagenu

Pravidelné saunování může také podpořit produkci kolagenu, což je jako když dáme kůži výživu pro její pevnost a elasticitu. Kůže, která je pravidelně vystavována saunování, může být hladší a méně náchylná k vzniku vrásek, což je přirozený proces stárnutí zpomalovaný přírodní cestou.

Saunování pomáhá snižovat hladinu stresu a uvolňovat napětí, což se může projevit i na naší kůži. Stres totiž může způsobovat akné a další kožní problémy.

Začleněním saunování do naší rutiny můžeme své pokožce dopřát pravidelnou dávku péče, která se odrazí nejen na jejím vzhledu, ale i na celkovém pocitu zdraví.