Jak odstranit voděodolné oční linky?

Vzhledem k tomu, že voděodolné oční linky jsou odolné proti vlhkosti, může být obtížné je na konci dne sundat. Naučte se, jak odstranit voděodolnou oční linku a jemně vyčistit oční okolí pomocí těchto tipů péče o pleť.

Co je voděodolná oční linka?

Voděodolná tužka na oči je dlouhotrvající kosmetický přípravek navržený tak, aby zůstal na vaší pokožce, i když se vaše oční víčka namočí. Skládá se z polymerů a vosků, které odolávají vlhkosti a zabraňují vypadnutí oční linky během nošení. Vodotěsné oční linky jako make-up odolný proti rozmazání se méně rozmazávají než běžné oční linky, když se potíte, pláčete nebo plavete.

Jak odstranit voděodolné oční linky pomocí odstraňovače make-upu

Při odstraňování oční linky pomocí odstraňovačů make-upu postupujte podle následujících kroků. Tento proces můžete také použít k odstranění jiných typů voděodolného očního make-upu, včetně voděodolné řasenky a očních stínů.

1. Vyberte odstraňovač make-upu . Vyberte si odličovač, který vyhovuje vašemu typu pleti. Pokud máte suchou pleť , hledejte odličovač s hydratačními a zvlhčujícími vlastnostmi, jako je odličovač na mléčné nebo krémové bázi. Pro smíšenou pleť doporučují vizážisté používat micelární vodu , jemný produkt vyrobený z čištěné vody a glycerinu. Pokud máte mastnou pleť, zvolte micelární čistící vodu nebo odličovač na gelové bázi.

2. Namočte vatový tampon nebo tampon . Po výběru odličovače očí namočte vatový tampon do produktu. Naneste tři až čtyři kapky produktu a namočte celou látku nebo vatový tampon.

3. Přitiskněte podložku k očím . Jemně přitlačte nasycený vatový tampon na zavřená víčka a držte ho na místě po dobu dvaceti sekund. Produkt uvolní voděodolný make-up a jemně naruší jeho adhezní vlastnosti.

4. Setřete oční linky . Vyhněte se tahání a tahání vatového tamponu na citlivé oční okolí. Vzhledem k tomu, že pokožka kolem očí je jemná, setřete zbytky oční linky jemnými pohyby nahoru. Pokud odstraňujete vzhled tekuté oční linky typu kočičí oko , umístěte vatový tampon do vnitřního koutku oka a jemně ho posuňte přes horní část očního víčka směrem k vnějšímu okraji víčka.

5. Použijte vatový tampon (volitelný) . Chcete-li odstranit jakoukoli přetrvávající oční linku na vodní linii, navlhčete vatový tampon a otřete špičku podél spodní linie řas. Vaše vodní linie spočívá na jemné pokožce, takže použití vatového tamponu je jemným a přesným způsobem odstranění očního make-upu.

6. Vyčistěte si pleť . Pomocí jemného čisticího prostředku si umyjte obličej, abyste z pokožky odstranili veškeré přetrvávající nečistoty a make-up. Krouživými pohyby vmasírujte pleťový krém do pokožky, aby se rozpustil a odstranil nahromaděný produkt. Vyzkoušejte dvojité čištění , abyste odstranili všechny odolné pigmenty oční linky přetrvávající na vaší pokožce.

7. Opláchněte a osušte obličej . Umyjte si obličej teplou vodou a jemně osušte znovu použitelným hadříkem. Dokončete svou rutinu péče o pleť pleťovou vodou a očním krémem .

Jak odstranit voděodolné oční linky bez odstraňovače make-upu

Pokud vám došel odličovač nebo ubrousky na make-up, máte citlivou pleť nebo máte sklony k podráždění očí, máte další možnosti, jak svůj voděodolný make-up smýt. Chcete-li odstranit oční linky bez odstraňovače make-upu, postupujte podle tohoto návodu:

1. Vyberte si odstraňovač očních linek . Kokosový olej, olivový olej, jojobový olej a vazelína jsou každodenní produkty pro domácnost, které můžete použít jako odstraňovač make-upu . Uvolňují a rozkládají kosmetiku a pomáhají rozpouštět přilnavé chemikálie ve voděodolném očním make-upu. Pokud máte suchou pleť, zvolte čisticí olej, jako je kokosový nebo olivový olej, a pro smíšenou nebo mastnou pleť použijte k odstranění voděodolného make-upu jojobový olej nebo vazelínu.

2. Aplikujte produkt . Dávkujte množství přípravku o velikosti hrášku a naneste olej nebo vazelínu na oční okolí. Jemnými krouživými pohyby masírujte oblast po dobu deseti sekund nebo dokud se tekutá vložka nerozpustí.

3. Opláchněte a osušte obličej . Naneste svůj oblíbený mycí prostředek na obličej, abyste si vyčistili pleť a dokončili odstranění make-upu. Před dokončením rutiny péče o pleť si omyjte pokožku teplou vodou a jemně si osušte obličej čistým ručníkem .