4 výhody arganového oleje pro vlasy

Arganový olej je hluboce hydratační přírodní olej, bohatý na přírodní polyfenoly, který podporuje zdravé vlasy . Použití arganového oleje na vlasy je oblíbenou technikou ke zlepšení růstu, lesku a struktury vlasů a vlasové pokožky, ale před jeho použitím byste měli vědět, co dělá a jaké jsou možné vedlejší účinky.

Arganový olej

Arganový olej je specifický druh rostlinného oleje, který se získává z jádra ( ořechu ) arganového stromu. Běžně se používá pro kulinářské i kosmetické použití a v Americe a dalších západních zemích se stal populární pro své účinky na pokožku a vlasy.

Arganový olej je hustě nabitý důležitými živinami, včetně vitamínu E , karotenů, mastných kyselin, tyrosolu, katechinů, kyseliny kávové a dalších silných protizánětlivých a antioxidačních látek. Je také známý jako nosný olej a lze jej kombinovat s jinými esenciálními oleji pro účinnější přírodní lék.

Výhody arganového oleje pro vlasy

Mezi hlavní výhody arganového oleje na vlasy patří:

Růst vlasů

Podle výzkumu z roku 2013 zveřejněného v časopise Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine je arganový olej užitečný při prevenci vypadávání vlasů .

Zatím neexistuje plnohodnotný způsob použití arganového oleje na vlasy, ale nejběžnějším způsobem použití tohoto oleje je masírovat si jím pokožku hlavy a používat ho jako noční masku alespoň dvakrát týdně.

Zdraví pokožky hlavy a lupy

Zdraví vlasů často začíná zdravím pokožky hlavy a arganový olej má vysokou koncentraci antioxidantů a protizánětlivých složek, které pomáhají léčit suchou pokožku.

Bylo provedeno mnoho výzkumných studií o protizánětlivých vlastnostech arganového oleje. Jedna taková studie ukázala, že rostlinné oleje jako olivový olej a arganový olej pomáhají léčit kožní infekce. Ačkoli je k dispozici velmi málo výzkumů o tom, jak může arganový olej pomoci zbavit se lupů, neoficiální důkazy ukazují, že tento marocký nález jistě pomáhá udržovat zdraví pokožky hlavy v nejlepším stavu.

Arganový olej dokáže regulovat tvorbu kožního mazu, což z něj činí účinný prostředek bez chemických látek v boji proti lupům. Přírodní bioaktivní sloučeniny pomáhají zklidnit zanícenou pokožku hlavy, snížit svědění a zarudnutí a udržovat ji čistou. Pro dosažení nejlepších výsledků naneste několik kapek čistého oleje zahřátého mezi dlaněmi do čerstvě umytých, vlhkých vlasů.

Tepelná stylingová ochrana

Pokud pravidelně používáte fén, může to způsobit poškození vlasů a ztížit jejich ovládání a úpravu. Arganový olej však může poskytnout určitou ochranu před tímto běžným problémem, kterým trpí lidé po celém světě.

Vlasový kondicionér/hydratační krém

Marocký arganový olej je po léta ceněný pro své obohacující vlastnosti. Ve skutečnosti studie publikovaná v roce 2015 odbornicí na pleť a vlasy, Marií Fernandou Reis Gavazzoni Dias , naznačuje, že arganový olej je velmi zásadní složkou vlasových produktů kvůli svým hydratačním vlastnostem. Vysoký obsah kyseliny olejové promastí suché vlasy a uzamkne v nich vlhkost.

Můžete hledat kondicionéry na bázi arganového oleje pro problémy s vlasy, jako je krepatění, nepříjemná struktura a nedostatek vlhkosti, který může způsobit lámavé nebo jemné vlasy.

Jak používat arganový olej na vlasy?

Existuje několik způsobů, jak použít arganový olej na vlasy, včetně:

Vlasový kondicioner

Vlasová maska

Ošetření suché pokožky

Stylingový agent

Jako prostředek ke zlepšení lesku a vzhledu vlasů

V závislosti na koncentraci arganového oleje, kterou používáte, i na tom, jak dlouho jej na vlasech necháte, může mít různé účinky.

Při nanášení tohoto oleje na vlasy stačí dát 8-10 kapek do dlaně a jemně promnout vlasy.

Olej můžete ponechat ve vlasech bez vymytí, protože se rychle vstřebá do pokožky hlavy a vlasů.

Do lahvičky s arganovým olejem můžete přidat několik kapek esenciálního oleje, abyste změnili aroma vlasů a podpořili je ještě více antioxidanty a těkavými sloučeninami.

Nejlepší arganový olej pro vaše vlasy

Kvalitní arganový olej může dělat zázraky pro vaše svůdné vlasy. Ačkoli arganový olej může být drahá záležitost, cena plně stojí za jeho výhody. Při hledání kvalitního vlasového oleje pro sebe mějte na paměti následující tři pravidla.

Olej by měl být pro kosmetické použití. Pro kontrolu si pozorně přečtěte štítek.

Ujistěte se, že arganový olej, který vybíráte, je 100% čistý a neobsahuje žádné nečistoty.

Lahvička arganového oleje by měla mít tmavou barvu, protože pomáhá chránit olej před poškozením.

Předtím, než do své rutiny péče o tělo zařadíte jakoukoli novou věc, vždy proveďte zkoušku. Doporučujeme, abyste se předem poradili s lékařem, abyste se vyhnuli případným nežádoucím následkům.